Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KAWA, KTÓRA ODCHUDZA

2021-08-23
KAWA, KTÓRA ODCHUDZA
Wszystko przez “Szwagierka”! To On jakoś tak pokombinował, że wsród wytrawnej ekipy rowerowych chłopaków (ekipa ZdrowyRower oraz luxa.cc) pojawiło się dwóch ogórków (Filip & Marcin), z których żaden nigdy wcześniej nie siedział na szosowym siodle.

BYŁO POD GÓRKĘ…

 

Wszystko przez “Szwagierka”! To On jakoś tak pokombinował, że wsród wytrawnej ekipy rowerowych chłopaków (ekipa ZdrowyRower oraz luxa.cc) pojawiło się dwóch ogórków (Filip & Marcin), z których żaden nigdy wcześniej nie siedział na szosowym siodle.

Ja z racji swojego skromnego wzrostu pożyczyłem starą “zimówkę” od córki kolegi, a Marcinowi rower poskładał na szybko Szwagierek. Ten nasz mini camp ulokowany był w Nowej Rudzie. Kręcąc korbą zahaczaliśmy o Góry Sowie i Góry Stołowe, więc jak na debiut to dość grubo… Pomimo tego, że kondycji nie było wcale, no nie oszukujmy się – byliśmy amebami, to już od początku całe to kolarstwo weszło nam w nogi i serca.

To właśnie 15 lipca na szosach Dolnego Śląska po raz pierwszy poznaliśmy kolarskie gesty (do tej pory znaliśmy tylko jeden, uniwersalny, ze środkowym palcem). To tu zakosztowaliśmy jazdy w peletonie na kole i zasmakowaliśmy przejrzałych bananów z wioskowego sklepu. To również tutaj złapaliśmy swoje pierwsze bomby na podjazdach, które próbowaliśmy załagodzić łapczywą konsumpcją coli i żelków.

To był dramat w dwóch aktach. Ja miałem rower, w którym karbonowy widelec podczas hamowania na zjazdach wpadał w takie wibracje, że można by było leczyć mukowiscydozę, a Marcin nawet nie miał krótkich bibsów, więc zwinięty jak kebab całość cisnął na długo w 36 stopniowym ukropie.

Każdy poranek rozpoczynaliśmy porcją kofeiny z naszej palarni monko.COFFEE, a kończyliśmy na zgonie nad szklanką zimnego izotoniku. Cały ten tygielek emocji i nowych doświadczeń kipiał w naszych głowach jeszcze długo po powrocie do Wrocławia. Trzeba szczerze przyznać – wkręciliśmy się.

USTAWKI NAPĘDZANE KOFEINĄ MONKO.

 

To było piekielnie upalne lato, a trzeba było jeździć. Ratowaliśmy się kawą na zimno – naszym Cold Brew. Kawa nie tylko przyjemna i orzeźwiająca, ale wyładowana kofeiną tak solidnie, że włosy na nogach (jak ktoś nie ogolił) stawały dęba. To były pierwsze, nieoficjalne ustawki monko.COFFEERIDE, na których nasza kawa ratowała życie i zdrowie psychiczne wielu kolarzy.

Naturalnym, kolejnym rokiem w tej całej układance było zorganizowanie ustawki pod naszym lokalem – HALA monko. Założenia w regulaminie od samego początku były proste – jedziemy luźno, wszyscy razem, a przed samym wyruszeniem faszerujemy się kofeiną za darmo! Inicjatywa się chyba przyjęła, bo momentami wpadało do nas ponad 60 osób, pisała o nas prasa branżowa i kilka marek wyszło z chęcią współpracy. CoffeeRide’y organizujemy regularnie w niedziele rano i do tej pory odbyło się ich grubo ponad 30.

 

JARAMY SIĘ JAK HAMULCE W ALPACH!

 

W kawie siedzimy po uszy od 12 lat. W naszych żyłach płynie espresso. Wiemy co robimy, wiemy co pijemy. Pragniemy, abyście pili tylko dobrą kawę, bo życie jest za krótkie by pić byle co. W pedały wpinamy się od całkiem niedawna, ale uwielbiamy spędzać czas w siodle, dlatego postanowiliśmy stworzyć coś, co zgrabnie połączy obie nasze pasje.

KAWA KOLARZA to współpraca z fantastycznymi ludźmi – dziewczętami od designu z PixiDixi.pl oraz z bardzo utalentowaną artystką/triathlonistką Olą Jędrzejewską. Kupując KAWĘ KOLARZA otrzymujesz wspaniale zaprojektowany produkt z bardzo cenną zawartością i bardzo wysokiej jakości. Trzy puszki, trzy rodzaje ziaren i trzy unikatowe ilustracje.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz kolarstwo romantyczne i od wyciskania watów, wolisz wyciskanie aeropressa, czy Twoją pasją jest pogrom na lokalnych segmentach i przed każdym treningiem żujesz ziarna kawowca – łupnij porcję kofeiny i wrzuć na wyższy bieg.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 84 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-12
Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko i sprawnie.
2024-02-05
Super kontakt, bardzo miła obsługa, błyskawiczna realizacja zamówienia! 100% Polecam!
pixel