Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego zdobimy ściany zdjęciami, obrazami i plakatami? Bogactwo natury by monko.COFFEE

2024-06-21
Dlaczego zdobimy ściany zdjęciami, obrazami i plakatami? Bogactwo natury by monko.COFFEE
ļ
Kawa ziarnista bogactwo natury

Dlaczego zdobimy ściany swoich domów i biur zdjęciami, obrazami i plakatami? Myślę, że to wszystko kwestia emocji. Oczywiście każdy z nas może mieć zupełnie odmienny gust i to jest w sztuce piękne! Dla jednego kilka kolorowych kresek krzyżujących się na płótnie pod bliżej nieokreślonymi kontami, to coś znacznie głębszego, to coś co budzi emocje. 

Plakaty na ścianę monko.COFFEE
Plakaty na ścianę posterpolytechnic

Spoglądając na minimalistyczną serię plakatów PosterPolitechnic przenosimy się w czasie i przestrzeni. Delikatna paleta pastelowych barw, minimalizm kształtów i elementów na tej niewielkiej przestrzeni wprowadza w nas spokój. Odnosimy wrażenie, że styl w jakim stworzono te plakaty nawiązuje do starej szkoły plakatu, która się bardzo pięknie starzeje i nie traci świeżości. Oczywiście monko. to nie tylko jedna osoba, ale cały zespół. W każdym z nas drzemią inne wspomnienia i inne doświadczenia, dlatego do projektu wybraliśmy aż trzy różne plakaty pokazujące trzy wyjątkowe i piękne krainy geograficzne Polski.

Kawa ziarnista z polskiej palarni
Kawa ziarnista z polskiej palarni

Tworząc serię kaw Bogactwo Natury, chcieliśmy przenieść Was chodź na chwilę w miejsce pełne spokoju, wyciszenia i niepowtarzanego aromatu. Marzy nam się, aby codzienna, poranna „mała czarna” zaparzona na ziarnach kawy Bogactwo Natury, dała Wam odrobinę wytchnienia. Żeby miedzy każdym łykiem nie było bieganiny i załatwiania miliona spraw. To powinien być czas wyłącznie dla Was i dla Waszych myśli. 

Plakaty z kawą
Kawowy plakat

Kawa ziarnista Bogactwo Natury - MORZE

90% arabiki z Brazylii i 10% arabiki z Etiopii

Kwasowość bardzo niska / goryczka wysoka / słodycz wysoka / ciemny profil palenia

 Delikatnie załamujące się kontury fal subtelnie tłuką o linię brzegową przerzucając niezliczone ilości piasku i gładkich kamyków. Jasna plaża przynosi na myśl miłe uczycie zatapiających się w drobnym piasku stóp. Cichy krzyk stojących na drewnianych falochronach mew roznosi się echem po okolicy odbijając się od wydm. To mieszanka ciszy i wyraźnych dźwięków, tak jak mieszanka delikatnej słodyczy mlecznej czekolady, karmelu i miodu z Brazylii oraz barwnej Etiopii z szerokim bukietem aromatów owocowych.

Polskie jeziora
Polskie jeziora

Kawa ziarnista Bogactwo Natury - JEZIORA

70% arabiki z Brazylii i 30% arabiki z Kolumbii

Kwasowość umiarkowana / goryczka umiarkowana / słodycz wyczuwalna / średni profil palenia

 Pełne życia szuwary, które o każdej porze dnia i nocy emitują nową symfonię dźwięków. To delikatny szelest nadjeziornego sitowia i głęboki, wyraźny jak poranne espresso kwik przelatującej bo bezchmurnym niebie siwej czapli roznoszącym się po kompletnie głuchym jeziorze, w którym tylko od czasu do czasu słychać plusk ryb. To połączenie zmieniających się wraz z porą dnia aromatów. Wieczorem spokojne i łagodne jak ziarna z Brazylii, za dnia pełne miłych akcentów jak arabika z Kolumbii. 

Plakat polskie góry
Polskie góry

Kawa ziarnista Bogactwo Natury - GÓRY

100% arabiki z Brazylii

Kwasowość średnia / goryczka umiarkowana / słodycz wyraźna / średni profil palenia

 Świeże i tylko delikatnie pachnące chmurami powietrze. Otwarta przestrzeń i poczucie ogromnej skali kamiennych stoków, które tylko z pozoru są jałowe i pozbawione życia. Kiedy przystaniemy na chwilę i rozejrzymy się uważnie zauważymy sygnały o tym, że nie jesteśmy sami. Gdzieś w oddali cichnący pomruk niedźwiedzia budzącego respekt w okolicy. Rożne warstwy flory, od ośnieżonych, krystalicznie czystych szczytów przez porośnięte kosodrzewiną stoki aż do lasów u podnóża idealnie odzwierciedlają charakter Brazylii zaparzonej w espresso. Parząc kawę tą metodą uzyskamy napar o wyraźnych warstwach. Od najbardziej tętniącej smakiem esencji na dole, przez miks aromatów po delikatną słodycz wymieszaną z goryczką kremy na samym wierzchu.

Wszystkie kawy z serii Bogactwo Natury, gdy zmielone są drobno nadają się idealnie pod klasyczne, ciśnieniowe metody parzenia, takie jak ekspres automatyczny, ekspres kolbowy czy kawiarka. Gdy zmielimy je grubiej śmiało możemy parzyć je we frenchqpressie, jako „zalewajki” lub w metodach przelewowych takich jak chemex, czy drip.

 PosterPolitechnic, to miejsce z wyjątkowymi plakatami, to design, wzornictwo i  wysoka jakość wydruku. monko.COFFEE, to wysokiej klasy surowiec, rzemiosło wypalania kawy i bardzo wysoka dbałość o szczegóły. Razem połączyliśmy siły, aby wydać serię pięknie opakowanych, świeżo palonych kaw, które karmią nie tylko zmysły smaku ale też wzroku. Bogactwo Natury, to piękne, klimatyczne miejsca w Polsce na paczkach świeżo palonej, aromatycznej kawy.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 144 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Wszystko szybko i sprawnie. Kawa bardzo smaczna.
2024-06-07
Bardzo sprawna obsługa zamówienia. Kawa szybko wysłana i dobrze zapakowana bez nadmiarowych plastików, których bardzo nie lubię.
pixel