Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FRENCHPRESS

2022-05-27
FRENCHPRESS
Kilka osób pytało w komentarzach i wiadomościach prywatnych, jaką kawę wybrać i jak najlepiej zaparzyć frencza? Przypominamy więc, że u nas na stronie, w zakładce „naucz się”, mamy trochę darmowej, kawowej wiedzy.

Ostatnio na łamach naszych mediów społecznościowych pojawiło się trochę zdjęć kawy parzonej we French pressie. Kilka osób pytało w komentarzach i wiadomościach prywatnych, jaką kawę wybrać i jak najlepiej zaparzyć frencza? Przypominamy więc, że u nas na stronie, w zakładce „naucz się”, mamy trochę darmowej, kawowej wiedzy.

Jest tam również artykuł o frenczu, który w obecnej formie z Francją ma niewiele wspólnego, a na pewno mniej, niż mogło by się wydawać. Historycznie jego obecna forma bardziej związana jest w Włochami, bo to właśnie z tego kraju pochodził Ugo Paolini, który w 1923 roku wystąpił o patent na separator do soku z pomidorów. Ten jegomość wpadł na pomysł wykorzystania tej samem metody działania za zmielone ziarna kawy.

French Press miał tylu ojców, że tak na dobrą sprawę, im bardziej zagłębia się w historii tego urządzenia, tym wydaje się ona bardziej skomplikowana, a przecież sam French press jest banalnie prosty. To właśnie w jego prostocie tkwi jego największy urok. Najwyższa pora ruszyć tłokiem i przypomnieć sobie smak mocnej i aromatycznej kawy!

Jak już jesteśmy przy parzeniu, to przydała by się kawa, prawda? Do frencza polecam Ci dwie kawy monko. Pierwsza, to pure power, czyli kofeinowy kop w bardzo klasycznym wydaniu. Druga, to gentle classic, która wykaże się nieco wyższą kwasowością i delikatnością.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 9 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-02
Bardzo szybka wysyłka, a kawa jak zawsze rewelacyjna
2023-08-27
Bardzo sprawnie, bardzo szybko, bez najmniejszych problemów.
pixel